UDOSTĘPNIJ

Aktywiści internetowi z grupy Anonymous zapowiedzieli, że zaatakują wszystkie islamskie ugrupowania fundamentalistyczne. Ma to być odpowiedź na zamach na siedzibę satyrycznego pisma „Charlie Hebdo”.

„Spodziewajcie się masowej globalnej reakcji z naszej strony, bo walka o wolności obywatelskie jest podstawą naszego ruchu” – napisali na Twitterze działacze hakerskiej grupy Anonymous.

Grupa poinformowała, że tymczasowo zawiesza ataki na francuskie ministerstwo obrony, którego strona internetowa jeszcze wczoraj była sparaliżowana. Tym samym hakerzy mścili się za śmierć 21-letniego ekologa Remi Fraisse’a, który zginął w październiku w starciach z siłami porządkowymi, podczas protestu przeciwko budowie tamy Sivens.

Anonymous to globalna, zdecentralizowana grupa hakerska sprzeciwiająca się ograniczaniu wolności obywatelskich, korupcji, konsumpcjonizmowi, cenzurze, katolickiej etyce seksualnej, wpływowi Kościoła na życie publiczne oraz łamaniu praw zwierząt.

W 2012 rou zostali zaliczeni przez magazyn „Time” do 100 najbardziej wpływowych osób na świecie.

źródło: wp.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKorwin-Mikke i jego niewidzialna ręka rynku. Koniec pewnej epoki?
Następny artykułJurij jak Peja w Zielonej Górze. Owsiak, przestań kombinować
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również