UDOSTĘPNIJ

Z upoważnienia Władimira Putina ogłoszono w Rosji przetarg na złamanie zabezpieczeń sieci TOR. Firma, która miała go wykonać, wyda teraz więcej pieniędzy na prawników, niż wynosi wartość kontraktu.

TOR (The Onion Router) jest siecią komputerową, która zapewnia anonimowość użytkowników i szyfruje przesyłane przez nich dane.

Kreml rozpisał w zeszłym roku przetarg na złamanie zabezpieczeń sieci TOR, a dokładnie na „zbadanie możliwości uzyskania informacji technicznych na temat użytkowników anonimowej sieci TOR”.

Wynagrodzenie wynosiło 3,9 miliona rubli, czyli według ówczesnego kursu ok. 110 tysięcy dolarów, dzisiaj jest to około 60 tysięcy. Jednak projekt nie wypalił. Zwycięzca przetargu, firma CSI EIM, wynajęła kancelarię prawną, która ma pomóc w wycofaniu się z tego i kilku podobnych projektów. Wynagrodzenie dla prawników wynosi 10 milionów rubli, czyli 166 tysięcy dolarów.

Rosyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych milczy w sprawie dalszych prób złamanie sieci TOR. Moskwa jest tak zainteresowana złamaniem zabezpieczeń TOR’a, ponieważ z sieci korzysta 170 tysięcy rosyjskich internautów. Daje to Rosjanom 3 miejsce pod względem liczby użytkowników, wyprzedzają ich tylko Amerykanie i Niemcy.

jo, źródło: forsal.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNASA ogłasza przełomowe odkrycie: woda na Marsie
Następny artykułBrytyjskie oszczędzanie: studiuj w Anglii mieszkając w Polsce
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również