UDOSTĘPNIJ

W ostatnim czasie nielegalni imigranci próbujący przedostać się Eurotunelem z francuskiego Calais do Wielkiej Brytanii powodują gigantyczne opóźnienia w poruszaniu się pojazdów na tym odcinku. David Cameron zadeklarował chęć udzielania pomocy Francji, która nie radzi sobie z uciekinierami.

Brytyjski premier zamierza spotkać się z prezydentem Francji i zaoferować mu pomoc w rozwiązaniu komunikacyjnego kryzysu, którego przyczyną są imigranci. Spośród środków, które mają wesprzeć francuskich pograniczników, Cameron mówił m.in. o wysłaniu dodatkowych ogrodzeń i patroli policji z psami – czytamy na portalu Londynek.net

Kryzys w Calais uderza także w Polaków. Co ciekawe, aż 1/4 transportów z niezarejestrowanych w Wielkiej Brytanii pojazdów, dokonują pracownicy polskich firm przewozowych. To najwięcej z wszystkich nie-brytyjskich przewoźników.

Polskie firmy transportowe tracą ogromne pieniądze w związku z opóźnieniami i wystawaniem w korkach, spowodowanych zamieszaniem wywoływanym przez szukających sposobu na przedostanie się na drugą stronę kanału imigrantów.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOLondynek.net
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPiechociński zamierza zmontować po wyborach koalicję PO-PiS-PSL
Następny artykułPowstanie Warszawskie, fakty znane i nieznane
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również