UDOSTĘPNIJ

Warszawska prokuratura wszczęła śledztwo ws. zatrudniania fikcyjnych asystentów przez polskich europosłów. Jak wiadomo nieoficjalnie chodzi głównie o europosłów Prawa i Sprawiedliwości, w tym byłego już europosła Andrzeja Dudę. 

Nielegalny proceder stosowany przez europosłów polegał na zwolnieniu partyjnych współpracowników i zatrudnieniu ich na fikcyjnych stanowiskach asystentów europosła, którzy w praktyce pracowali na terenie Polski i nie mieli żadnego związku z pracą w europarlamencie. Dzięki takiemu procederowi europoseł zaoszczędzał partyjne pieniądze na pensjach partyjnych pracowników.

Jeśli przestępstwo zostanie udowodnione któremukolwiek z podejrzanych europosłów to będzie on sądzony pod zarzutem niekorzystnego rozporządzenia mieniem publicznym poprzez wyłudzanie pieniędzy z UE. Kara za takie przestępstwo to nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOrmf24
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTo nie żart. Nagrodą za mistrzostwo Polski… majonez kielecki
Następny artykułIkonowicz: Pytam Kukiza
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również