UDOSTĘPNIJ
źródło: flickr.com

Prezydent RP złożył podpis pod uchwaloną w marcu ustawą dotycząca bezpieczeństwa podczas szczytu NATO, który odbędzie się w Warszawie w dniach 7-10 lipca. Ta zakazuje organizowania zgromadzeń w Warszawie i daje specjalne uprawnienia służbom bezpieczeństwa.

Specustawa będzie obowiązywała tylko na czas trwania szczytu NATO. Ta zakazuje spontanicznych zgromadzeń w Warszawie. Pozwala także funkcjonariuszom Biura Ochrony Rządu na nagrywanie wszelkich dźwięków i obrazów podczas trwania szczytu. Wedle ustawy, nagrania, które nie będą przedstawiały zabronionych czynów, będą usuwane po upływie 30 dni.

Poza tym ustawa uprawnia CBA do kontrolowania wszelkich zamówień usług, dostaw oraz robót budowlanych związanych z organizacją szczytu. Mowa w niej też o wypłaceniu ekwiwalentu policjantom, zawodowym strażakom i żołnierzom oraz funkcjonariuszom ABW, BOR i Straży Granicznej za dłuższy czas pracy.

Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO, zapowiedział, że po szczycie bezpieczeństwo Polski wzrośnie. Ma być to zapewnione przez wysłanie do naszego kraju ponad 4 tys. żołnierzy. Mają to być głównie Amerykanie, Niemcy i Brytyjczycy.

„Po szczycie NATO w Warszawie będzie więcej wojsk w Polsce. Wszystko po to, żeby wysłać jasny sygnał każdemu potencjalnemu agresorowi, że atak na Polskę będzie uważany za atak na cały sojusz” – powiedział Stoltenberg.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: wyborcza.pl
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRząd Beaty Szydło zadłużył Polskę o 47 mld złotych w pół roku. Efekt 500+
Następny artykułKaczyński chce beatyfikacji brata? PiS odpowiada
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również