UDOSTĘPNIJ

Znalazł się kupiec na zniszczoną, starą kamienicę przy Starym Rynku w Poznaniu. Mężczyzna chciał wyremontować budynek i założyć w środku sklep, restaurację i hotel. NIc z tego, bo kamienicę okupują anarchiści.

20 marca 2014 r. znaleziono kupca, który postanowił uratować niszczejącą kamienicę u zbiegu ulic Szkolnej i Paderewskiego. Za budynek zapłacił aż 8,5 mln złotych, jednakże nie może przeprowadzić generalnego remontu. Obecnie miejsce psuje widok przy Starym Rynku, a poznaniacy wstydzą się miejsca przed turystami. Nowa restauracja i hotel ze względu na korzystne położenie zapewne byłyby oblegane przez turystów.

Jednakże, od roku remont nie może się rozpocząć. Wszystko przez to, że budynek nadal okupują anarchiści, którzy w środku założyli sobie skłot. Nie mają zamiaru oddawać budynku i… mają nawet własnego prawnika. Według niego, za anarchistami stoi ustawa o ochronie praw lokatorów.

Być może właściciel czeka aż… budynek się zawali, gdyż od miesięcy ostrzega przed tym Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

źródło i fot: Okonapoznań

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPonad milion złotych kary dla słupskiego baru za dodawanie przypraw do potraw
Następny artykułJezus w rzymskim senacie.
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również