UDOSTĘPNIJ

Policjant ze Stanów Zjednoczonych musiał pożegnać się z pracą po tym jak odmówił zastrzelenia czarnoskórego mężczyzny, który miał przy sobie broń. Co prawda ta była nienaładowana, ale uznano, że tym samym naraził innych funkcjonariuszy.

Stephen Mader, policjant z Zachodniej Wirginii, został zwolniony z pracy. Policjant został wezwany po zgłoszeniu awantury domowej. Po przybyciu na miejsce, nie zastrzelił uzbrojonego Ronalda D. Williamsa Jr. Przekonywał, że do oceny zagrożenia wykorzystał trening Marines i wymianę zdań z przestępcą.

Chwilę później na miejsce przybyło dwóch kolejnych policjantów, którzy natychmiast zastrzelili uzbrojonego mężczyznę.

– Nie słyszeli tego co ja, widzieli tylko, że Williams machał bronią. Szkoda, że tak się stało, ale nie zrobili nic złego – powiedział Mader.

Nie podzielono argumentów policjanta i uznano, że Mader naraził innych funkcjonariuszy i okazał się być niezdolny do wyeliminowania zagrożenia. Nie miało znaczenia, że broń Williamsa była nienaładowana. Mężczyzna stracił pracę.

willaims

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTomasz Lis załamany. „Jest dramat. Wyłączyli nam prąd”
Następny artykułPetru: Spółki Skarbu Państwa pełne są „Misiewiczów”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również