UDOSTĘPNIJ

W Hamburgu zakończył się już szczyt G20, gdzie spotkali się przywódcy największych gospodarek świata, w tym oczywiście Donald Trump. Oczy Amerykanów na jedno z ważniejszych niemieckich miast zwróciła głównie jego obecność tamże. To co zobaczyli w telewizji przerosło ich oczekiwania. 

Jak zwykle bywa przy szczytach G20 dochodzi do protestów alterglobalistów i środowisk antykapitalistycznych. Tym razem jednak były szczególnie brutalnie. Ranionych jest ponad 200 funkcjonariuszy policji. Na ulicach płonęły śmieci i samochody. Zniszczono i splądrowano sklepy. Dokonano rażącej dewastacji własności prywatnej mieszkańców Hamburga. Zgromadzeni na ulicach uniemożliwili też Melanii Trump uczestnictwo w zaplanowanym dla partnerek przybyłych liderów programie. Działania prowodyrów i uczestników zamieszek potępiła kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Zdjęcia i filmy z walk na ulicach Hamburga obiegły cały świat. Amerykańscy internauci nie zwlekali z oceną i porównaniem obu miejsc odwiedzonych przez ich prezydenta. Dziennikarz Mike Cernovich zamieścił na Facebooku post, w którym na zdjęciu można porównanie ulic Warszawy i Hamburga.

Użytkownicy sieci bardzo obficie skomentowali całą sprawę. Pochwalili Polskę i Polaków za ich postawę i nastawienie do prezydenta ich państwa.

– Jednego dnia odwiedzę Polskę. Berlin, Paryż i Londyn nie będą na mojej liście – skomentowała Cindy.

–  Niech Bóg błogosławi Polskę i Amerykę. Biedni Niemcy. Merkel zniszczyła ten kraj – pisze inny internauta.

Spot the difference:

Opublikowany przez Mike Cernovich na 7 lipca 2017

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również