UDOSTĘPNIJ

Jak ustalił portal telewizjarepublika.pl, który skontaktował się z koordynatorem Ruchu Kontroli Wyborów woj. śląskiego Maciejem Odorkiewiczem, odsuwani są od pracy w Okręgowych Komisjach Wyborczych ci członkowie, którzy wypytują o przygotowania do II tury wyborów w sposób wnikliwy.

Portal wskazuje na 4 przypadki dziwnych odwołań z komisji: Jerzego Fili z Sosnowca, Bożeny Waleczek z Katowic (OKW nr 50), Jana Zaręby z Knurowa (OKW nr 13) i Haliny Michalczuk z Rudy Śląskiej (OKW nr 54). I alarmuje że proceder może mieć szerszy zasięg niż tylko to konkretne województwo.

Co ciekawe wśród odwołanych są osoby o dużym doświadczeniu związanym z pracą w komisjach. Jako przyczyny odwołań wskazywane są: zbytnia skrupulatność w pilnowaniu procedur i dociekliwość, co miało bulwersować – czytamy informującego na łamach telewizjarepublika.pl koordynatora Odorkiewicza.

ds, źródło: telewizjarepublika.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPierwsze referendum w/s małżeństw homoseksualnych na świecie na „tak”
Następny artykułŚwiatowe banki grożą Wielkiej Brytanii: Wy opuścicie UE, my opuścimy was
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również