UDOSTĘPNIJ
fot. facebook

W sieci pojawiły się akta ze śledztwa ws. głośnej afery podsłuchowej, która poważnie zaszkodziła rządzącej koalicji. W opublikowanych aktach są m.in. zeznania świadków oraz zdjęcia z osławionej restauracji, w której podsłuchiwano najważniejszych ludzi w państwie.

Pełne akta opublikował Zbigniew Stonoga na jednym z portali społecznościowych. Jak napisał Stonoga sprawa podsłuchów w kilku restauracjach na terenie Polski zostanie zamieciona pod dywan, a zwykli zjadacze chleba będą dalej „darli ryja” na rządzących bez żadnego efektu. Jak przekonuje Stonoga publikacja akt ze śledztwa sprawi, że Polacy uwierzą w to jak to wszystko wygląda od środka i co politycy mówią o obywatelach ponieważ jesteśmy narodem, który nie uwierzy dopóki nie zobaczy.

W opublikowanych przez Stonogę aktach znajdują się między innym zeznania świadków, protokoły oględzin przeszukiwanych pomieszczeń, listy podsłuchiwanych osób, notatki urzędowe ABW oraz zdjęcia ukazujące, w których miejscach znajdowały się urządzenia podsłuchujące najważniejszych ludzi w Polsce tj. ówczesnego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, wicepremier Elżbietę Bieńkowską czy prezesa Narodowego Banku Polskiego Marka Belkę.

Zbigniew Stonoga zapowiada również, że to nie wszystko i niebawem opublikuje więcej materiałów. Wszystkie opublikowane akta można zobaczyć TUTAJ.

 

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również