UDOSTĘPNIJ

Informowaliśmy dzisiaj o prawdziwiej burzy w sieci, która została wywołana ogłoszeniem przez Krzysztofa „Atora” Woźniaka, że pozywa Gimpera, jednego z najpopularniejszych twórców na Youtube. Skierowanie sprawy do sądu położyło podwaliny pod zmiany w polskim internecie. Chodzi o kwestie naruszania dobrego imienia przez twórców filmów w serwisie Youtube.

Problem polega jednak na tym, że film, który rozprzestrzeniał się, między innymi poprzez nasz artykuł, w lawinowym tempie, nie jest już dostępny. Część osób myślała, iż Ator sam go usunął. Okazuje się, iż ten póki co jest usunięty w związku z roszczeniem zgłoszonym przez EPIC Makers. Największa sieć partnerska w Polsce uznała, iż zostały naruszone jej prawa autorskie. W ten sposób broni swoich podopiecznych przed niewygodnymi treściami.

– Jest to zwyczajne pozbawienie prawa do obrony. Gdy przez około rok byłem pomawiany, obrażany, wyszydzany, to wszystko było ok. Ani jeden film nie został usunięty. Gdy zaś się bronię i pokazuję niewygodne fakty, to nagle film narusza prawa autorskie. Jakie się pytam? Wszystkie fragmenty były przytoczone na mocy prawa cytatu, a na filmie podane było źródło. Zilustrowanie materiału fragmentami było konieczne, gdyż inaczej nikt by mi nie uwierzył – mówi Ator.

Sieć partnerska Epic Makers należy do Agory, czyli spółki będącej również wydawcą Gazety Wyborczej, Gazeta.pl czy radia TOK FM. Problem tkwi w tym, że zażądano usunięcia filmu ze względu na niewygodne treści w nim zawarte. Woźniak oskarżał youtuberów o zmowę, umyślne niszczenie kariery i dobrego imienia, jak również udowadniał, że popularni twórcy publicznie chwalili się kradzieżą jego monitora. Poprzez usunięcie materiału, udało się ograniczyć dostęp internautów do przekazywanych w filmie treści.

Poniżej film, w którym Woźniak tłumaczy zniknięcie jego materiału. 

ZOBACZ TAKŻE – WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT USUNIĘTEGO FILMU I OPIS SPRAWY – Największa awantura na polskim Youtube. Są pozwy, wkracza sąd, prawny przełom (video)

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCzłonek Partii Razem pozdrowił prawicę z… drzewa (video)
Następny artykułZnamy prawdziwe przyczyny wypadku prezydenta
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również