UDOSTĘPNIJ

– Dotarł do mnie wypełniony głos w wyborach prezydenckich, który został oddany na Bronisława Komorowskiego – pisze dziennikarz TV Republika Michał Rachoń. Pytanie, skąd karta z głosowania korespondencyjnego znalazła się w posiadaniu dziennikarza Republiki? Nie wiadomo jak głos znalazł się w obiegu. 

Głos pochodzi z komisji numer 16 w Ambasadzie RP w Brukseli. Wciąż nie wiadomo w jaki sposób głos znalazł się w obiegu. Jak pisze dziennikarz, nie otrzymał odpowiedzi Ambasady, a konsul pojawi się w pracy dopiero we wtorek o 9:00.

Informacja o wycieku karty z zaznaczonym głosem na prezydenta, a przede wszystkim o dotarciu karty do dziennikarza wzburzyła internautów, którzy ponownie oskarżają władze o „próbę fałszerstwa” wyborczego.

Pakiet wyborczy jest  przesyłany wyborcy przez konsula, niezwłocznie po otrzymaniu od komisji wyborczej kart do głosowania nie później niż 10 dni przed terminem wyborów. Karta pochodzi z głosowania korespondencyjnego.

W najnowszym sondażu IBRIS Bronisław Komorowski uzyskuje 39,2% głosów, Andrzej Duda 26,8%, Paweł Kukiz 8,2%, Janusz Korwin-Mikke 5,7%, Adam Jarubas 2,6%, Magdalena Ogórek 2,4%, Janusz Palikot 1,9%, Marian Kowalski 0,7%, Grzegorz Braun 0,4%, Jacek Wilk 0,3% i Paweł Tanajno 0%.

W sondażu TNS dla Wiadomości Bronisław Komorowski uzyskuje 39%, Andrzej Duda 25%, Paweł Kukiz 11%, Magdalena Ogórek 4%, Janusz Korwin-Mikke 4%, Janusz Palikot 2% i Adam Jarubas 2%. Niezdecydowanych jest aż 12%. Nie podano wyników pozostałych kandydatów.

głosowanie

 

źródło: Facebook Michała Rachonia

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNa godzinę przed debatą TVP, prezydent podebatuje z… dziennikarzami
Następny artykułOrban złamie nakazy Unii i nie wpuści uchodźców z Afryki na Węgry
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również