UDOSTĘPNIJ
źródło: wikimedia.org/pedelecs /Stefan Kühn

Kurierzy DHL przestali dostarczać zamówiony towar na kilka z ulic Berlina. Chociaż firma nie chciała sprecyzować o jakie ulice dokładnie chodzi, to niemieckie media spekulują.

Według mediów, ulicami, do których DHL nie dostarcza już paczek są trzy, które imigranci zamieszkują najliczniej w całym mieście. Nazwy tych ulic to Prinzenalle, Soldiner Strasse i Osloer Strasse. Kurierzy przestali dostarczać zamówienia w te rejony, ze względu na straty materialne i strach o własne życie.

Kierowcy niejednokrotnie już mieli być osaczani przez zamieszkujących te ulice imigrantów. Po wyjściu z samochodu, by przekazać paczkę, kurierów miała otaczać grupa agresywnych osób, która żądała wydania wiezionego towaru. Gdy ci odmawiali, grożono im nożem. Niejednokrotnie zdarzało się też, że dostawy zamawiano na fałszywe adresy.

W związku z zagrożeniem życia pracowników DHL i stratami materialnymi, firma zdecydowała się na zaprzestanie świadczenia swoich usług na trzech ulicach. Niezadowoleni z tego mogą być mieszkańcy tych rejonów, którzy zmuszeni zostali teraz do podróżowania nawet po kilkanaście kilometrów do punktu, gdzie odebrać mogą zamówioną przesyłkę.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: ndie.pl
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również