UDOSTĘPNIJ

Wyobraźcie sobie tramwaj blokujący w ruch w centrum Warszawy przez niemal 15 minut kiedy śpieszycie się do pracy, na studia czy randkę. Wściekłość rozgrzewa? To teraz pomyślcie, że wszystko jest spowodowane bitwą o kanapkę. 

W warszawskim tramwaju linii 33 między Dworcem Centralnym a Rondem ONZ doszło do absurdalnej sytuacji, która jednak na pewno nie rozbawiła śpieszących się do pracy ludzi. Zablokowany został ruch na skrzyżowaniu, które jest gęsto uczęszczane przez samochody i komunikację miejską o każdej porze dnia. I to na niemal 15 minut.

Co było powodem paraliżu ruchu o poranku, gdy warszawiacy zwykle pędzą na studia czy do pracy? Młoda dziewczyna weszła do tramwaju z kawą i kanapką w rękach. Zauważył to starszy mężczyzna, który postanowił odebrać jej posiłek. Wywiązała się gorąca dyskusja, a chwilę później rozpoczął się „taniec” starszego pana z dziewczyną. On starał się jej wytrącić lub odebrać bułkę, a ona wykonywała zgrabne uniki. W końcu trafił ją w rękę, ale kanapka nie wypadła na ziemię. Wtedy do bitwy włączyli się inni pasażerowie, którzy albo żądali opuszczenia tramwaju przez dziewczynę, albo stawali w jej obronie. Tramwaj stał i blokował ruch, a pasażerowie i kierowcy innych pojazdów nie wiedzieli co się dzieje.

Dziewczyna wezwała motorniczego i poskarżyła się, że starszy pan ją uderzył. Zadeklarowała również, że nie odpuści tej sprawy i będzie czekać w tramwaju aż do przyjazdu policji. Zgodnie z regulaminem, motorniczy wezwał służby i nie mógł ruszyć tramwaju aż do momentu pojawienia się mundurowych. Z tyłu czekały już kolejne tramwaje oraz samochody, które nie mogły przejechać na drugą stronę. Koniec awantury przeszedł więc w akompaniamencie klaksonów i wrzasków wściekłych ludzi, którzy przez kuriozalną bitwę właśnie spóźniali się do pracy.

15-minutowy konflikt został rozwiązany przez policjantów już na przystanku. Ruch wreszcie został odblokowany…

 

 

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również