UDOSTĘPNIJ
fot. wikipedia/flickr

Do niewiarygodnego skoku zysku doszło w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Za czasów poprzedniej władzy osiągała ona wielomilionowe straty

Spółka zyskała w I kwartale obecnego roku aż 863 miliony złotych. Dane mogą zaskakiwać, ponieważ w I kwartale poprzedniego roku spółka miała aż 59,5 miliona złotych straty.

Jak zauważają eksperci strata z 2016 roku i tak nie była najgorsza, gdyż jeszcze w 2015 w analogicznym okresie wynosiła ona aż 198 milionów. Za sukcesem spółki stać ma nowy zarząd pod wodzą Tomasza Gawlika.

Władze miały zmienić się niedługo po zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych. Jakby sam fakt wyjątkowego wzrostu zysku nie był zaskakujący, to na dodatek został on osiągnięty mimo wyprodukowania aż o 300 tysięcy ton węgla mniej niż w ubiegłym roku.

Eksperci zwracają jednak uwagę na fakt, że za sukcesem może kryć się także wzrost cen węgla i koksu wynikający z globalnej produkcji stali oraz przekazanie kopalni węgla kamiennego Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń w Bytomiu z powodu jej nierentowności. Spowodowało to napływ nowych pracowników oraz maszyn, co również mogło mieć niebagatelny wpływ na finansowe wyniki Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również