UDOSTĘPNIJ
SONY DSC

22 maja jest Ogólnopolskim Dniem Praw Zwierząt. Tegoroczna edycja poświęcona jest głównie zwierzętom gospodarskim i ich marnemu losowi. 

Ogólnopolski dzień Praw Zwierząt jest inicjatywą Klubu Gaja z Wilkowic. Działania aktywistów mają za zadanie zwrócić uwagę na trudny los zwierząt gospodarskich na polskiej wsi. W tym celu organizowane są między innymi warsztaty edukacyjne.

Świadomość Polaków dotycząca przysługujących zwierzętom praw jest bardzo niska. Organizatorzy warsztatów pragną przekazać Polakom, że zwierzęta gospodarskie to myślące istoty.

Obchody w Katowicach obejmą między innymi panel, podczas którego będzie można dowiedzieć się, że masowe hodowle mięsa to nie tylko obozy zagłady dla zwierząt, lecz również brak profitów dla społeczeństwa. Chodzi oczywiście o marną jakość mięsa z tego typu hodowli.

Mimo, iż Dzień Praw Zwierząt został ustanowiony w rocznicę przyjęcia ustawy o ochronie praw zwierząt, to w Polsce wciąż często katowanie i drastyczne łamanie ich praw uchodzi przestępcom na sucho. Wydaje się jednak, że orzecznictwo sądów idzie w kierunku zaostrzania kar za maltretowanie zwierząt.

źródło: strajk.eu

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMichalkiewicz: O ruchach Kukiza i Balcerowicza
Następny artykułMocny trolling na wiecu Komorowskiego (VIDEO)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również